Kosmetyki wielofunkcyjne dla przyszłej mamy i noworodka

Co znajdziesz w artykule?

Wiele z Was może się zastanawiać, czy nasze propozycje mają sens. W końcu kobieta w ciąży ma inną skórę niż małe dziecko. Te pytania nie są bynajmniej głupie. Sama je sobie zadawałam, a później wraz z zespołem głęboko je analizowaliśmy tworząc kosmetyki dla noworodka i mamy.

Tak, skóra maluszka zdecydowanie różni się od skóry przyszłej mamy. Szczegółowo możecie przeczytać o tym na naszym blogu gdzie opisaliśmy nieco szerzej pielęgnację skóry niemowlęcia oraz to jak zmienia się skóra przyszłej mamy. Mają one inne wymagania, które może jednak spełnić jeden sposób pielęgnacji.

Kluczowe słowa do zrozumienia, dlaczego to działa, to: pielęgnacja i naturalność.

W wielkim skrócie o tym, jak działa pielęgnacja produktami z serii kosmetyków dla noworodków i przyszłych mam eeny meeny:

krem łagodzący na co dzień – będzie zmniejszał podrażnienia skóry i egzemy. Zarówno zmiany spowodowane burzą hormonów u przyszłej mamy, jak i podrażnienia związane z brakiem dobrze rozwiniętej bariery ochronnej skóry niemowlęcia. Zadziałają tu świetne substancje łagodzące jak choćby beta-glukan, prebiotyki dbające o właściwą mikroflorę czy ekstrakt z lukrecji chroniący przed czynnikami zewnętrznymi.

balsam S.O.S. – zniweluje podrażnienia w strefie podpieluszkowej i w miejscach otarć u maluszka. Pomoże również w przypadku otarć od ubrań czy butów u kobiety w ciąży. Zadbają o to niezwykle cenne oleje jak kukui i tamanu, masło shea gatunku nilotica czy olej migdałowy.

niskopieniący żel do mycia – oczyści wrażliwą twarz przyszłej mamy, jak i wrażliwe ciało dziecka bez użycia substancji, które mocno niszczą warstwę ochronną skóry. Zmywać będą tu naturalne saponiny i ekstrakt z owsa. Dodatek beta-glukanu i ekstraktu z korzenia lukrecji wzmocni barierę ochronną skóry.

olejek ochronny do ciała – uelastyczni skórę kobiety, zmniejszając znacząco ryzyko powstania rozstępów. Skóra niemowląt jest bardzo elastyczna. Olejek będzie wspierał budowę lipidowego płaszcza ochronnego skóry, którego mu w pierwszych tygodniach brakuje. Przede wszystkim będą działać tu oleje: migdałowy, lniany i kukui, wraz z witaminą E.

Pielęgnacyjne kosmetyki dla noworodka i mamy – dlaczego tak ważna w naszych produktach jest ich naturalność?

Stosujemy tylko oleje roślinne. Są one kompatybilne ze skórą i ją natłuszczają. Jednocześnie nie leżą na skórze i nie zapychają porów (w przeciwieństwie do olejów mineralnych jak wazelina czy parafina). Dzięki temu wszystkie produkty są niezwykle skuteczne, a jednocześnie nie powodują problemów z nadmiernym obciążaniem skóry.

W produktach niezmywalnych nie stosujemy kompozycji zapachowych. W jedynym zmywalnym produkcie (żel do mycia) zastosowaliśmy bardzo niskie stężenie (0,1%) niezwykle delikatnej kompozycji zapachowej. Nie zawiera ona żadnego z listy 26 potencjalnych alergenów. To sprawia, że istotnie zmniejsza się ryzyko podrażnienia bardzo przenikliwej skóry dziecka, jak i niezwykle wrażliwej skóry przyszłej mamy.

Wiele surowców naturalnych ma działanie regulujące dla skóry. To dlatego w wielu markach kosmetyków naturalnych odejście od produktów przeznaczonych stricte do cery suchej czy tłustej. Stosując najlepsze, naturalne surowce, które są biokompatybilne ze skórą, wzmacniamy naturalne mechanizmy ochronne skóry. Tym samym utrzymujemy skórę w dobrym stanie. Ten mechanizm zadziała zarówno u kobiety, jak i u maluszka (a właściwie zadziała u każdego – to dlatego krem łagodzący na co dzień jest ulubionym kremem po goleniu mojego męża ?).

Właśnie dlatego uważamy, że naturalna pielęgnacja skóry jest najlepszym rozwiązaniem, a że będzie to pielęgnacja łączona to tylko plus! Nim zastosujesz kosmetyki dla noworodka na dziecku, będziesz miała okazję przez parę miesięcy przekonać się o jego skuteczności na sobie.

Od pierwszych dni chcemy dawać swoim dzidziusiom to, co najlepsze – dajemy im miłość, pokarm, swoją uwagę i oddanie. Teraz możemy także dać im swoje, sprawdzone kosmetyki ❤️

Powiązane artykuły