Szanujemy Matkę Naturę

Co znajdziesz w artykule?

Jak już zauważyliście natura jest nam niezwykle bliska. Staramy się korzystać wyłącznie z wysokiej jakości surowców naturalnych, które są bezpieczne nawet dla ultradelikatnej skóry niemowlaka.

Ale co z opakowaniami?

Stosowane przez nas airlessy to opatentowane, certyfikowane przez organizację ekologiczną opakowania, bez elementów metalowych, przez co po zużyciu można je wyrzucić do odpadów plastikowych (jedyny taki system airless na rynku). W ich produkcji zużywa się o ok. 30% mniej CO2 niż w przypadku standardowych airlessów, a poziom wydozowania produktu z opakowania sięga 98% (!).

Surowiec wykorzystywany do produkcji to polyolefin – substancja podlegająca w 100% recyklingowi. Pojawiają się jednak pytania dlaczego nasze kosmetyki nie są pakowane w szkło. Szkło to surowiec, przy którym także wytwarza się duże ilości CO2. Jego zaleta to oczywiście podleganie recyclingowi, ale w przypadku naszego rozwiązania mamy ten sam efekt. Do tego opakowania plastikowe są lżejsze, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy w ich transporcie – zarówno jako opakowania, jak i część składowa wyrobu gotowego.

Ponadto nasze airlessy umożliwiają dozowanie w każdej pozycji – także odwróconej butelki, co przy ruchliwym dziecku jest sporym ułatwieniem. Szkło w takim momencie jest dużo mniej poręczne i mało wygodne. Stosowane przez nas tuby także są jednomateriałowe i podlegają recyclingowi. W przyszłości planujemy przejść jednak na tuby wytwarzane z trzciny cukrowej.

Staramy się także, aby kartoniki nie były jedynie elementem opakowaniowym – można w ich środku znaleźć ciekawe kolorowanki dla dorosłych lub rozrywkę intelektualną w formie Sudoku.

Jak widzicie przyszłość naszej planety nie jest nam obojętna i czynimy wiele, by ograniczyć emisję CO2 bez rezygnacji z wygody i bezpieczeństwa stosowania produktów.

Powiązane artykuły