Kremy z retinalem

Filtry
Filtruj wg ceny
Filtruj wg ceny

Retinal (nazywany też aldehydem retinowym lub retinaldehydem) należy do grupy retinoidów. Stanowią one obszerną grupę pochodnych witaminy A, czyli związków chemicznych o potwierdzonym naukowo działaniu przeciwzmarszczkowym i nie tylko! Wspierają też pielęgnację skóry trądzikowej.

Formą aktywną retinoidów jest kwas retinowy. Każda substancja z tej grupy musi więc przekształcić się do takiego właśnie stanu, by mogła zadziałać w głębszych warstwach skóry i zwiększyć produkcję kolagenu. Niektóre retinoidy przekształcają się do kwasu retinowego szybciej, mniej tracąc na działaniu, a inne wolniej, przez co efekty ich działania widoczne są później. Retinaldehyd czyli substancja zawarta w naszym aktywnym kremie z retinalem, potrzebuje tylko jednej przemiany, więc szybko przekształca się w kwas retinowy. Dzięki temu wykazuje znacznie większą efektywność już przy zastosowaniu niższych stężeń. Wiele źródeł podaje, że retinal działa mniej drażniąco i lepiej sprawdza się u cer wrażliwych, suchych oraz skłonnych do podrażnień. Należy jednak pamiętać, że reakcje skóry są kwestią bardzo indywidualną, dlatego też rekomendujemy by retinal wprowadzać do pielęgnacji stopniowo, bacznie obserwując reakcje skóry.

Retinal – kosmetyki

Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z retinoidami, zacznijmy od niższego stężenia, na początek wybierając nasz Aktywny krem z retinalem 0,05%. Przez okres 3-4 tygodni należy stosować produkt z mniejszą częstotliwością. Po upływie tego czasu można aplikować kosmetyk częściej. Produkty tego typu nakładamy zawsze w małej ilości (wielkość ziarenka grochu). Wystarczy cienka warstwa kosmetyku, aplikowana na oczyszczoną i suchą twarz.

W trakcie kuracji retinoidami zaleca się stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej i dbanie o intensywne nawilżanie i regenerację naskórka.