Cera dojrzała

Filtruj wg ceny

Nasz organizm wraz z wiekiem zmienia się. Starzejemy się, a razem z nami nasza skóra, włosy i paznokcie. Stają się one słabsze, bardziej podatne na złamanie, ale również zaczynają tracić naturalną elastyczność i nawilżenie. Pierwsze oznaki tego naturalnego procesu zauważyć można już około 25 roku życia.

Na twarzy pojawia się coraz więcej, najpierw drobnych, potem znacznie bardziej widocznych zmian w postaci przebarwień, zmarszczek mimicznych czy kurzych łapek. Często zaczynamy się też zmagać z nadmiernie przesuszonym naskórkiem, a także utratą jędrności i elastyczności. Jak temu zaradzić? Niestety nie da się cofnąć czasu, ale można jak najdłużej utrzymywać skórę w dobrej kondycji, stosując odpowiednią pielęgnację. Wybór właściwych kosmetyków, a także stosowanie ich sumiennie przynosi bardzo dobre efekty i pozwala na długo zachować młody wygląd skóry.

Pielęgnacja cery dojrzałej

Jednym z głównych czynników, który negatywnie wpływa na wygląd skóry jest tzw. fotostarzenie. U osób, które chętnie korzystają z uroków słońca i często zapominają o ochronie przeciwsłonecznej, można zauważyć przyspieszone postępowanie zmian skórnych m.in. zwiększoną częstotliwość powstawania przebarwień i zmarszczek. Dlatego najważniejszym elementem pielęgnacji przeciwstarzeniowej powinien być zawsze krem z wysokim wskaźnikiem SPF, stosowany codziennie, niezależnie od poru roku.

Pielęgnację cery dojrzałej warto też wzbogacić o składniki takie, jak: retinoidy, witamina C, kwas hialuronowy, a także inne surowce, które zwiększają elastyczność i jędrność skóry, działają wygładzająco, przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. W ofercie eeny meeny występuje wiele produktów, które idealnie sprawdzą się do pielęgnacji cery dojrzałej. Polecamy m.in. Odżywcze serum rewitalizujące lub Napinający krem liftingujący.