Ochrona przeciwsłoneczna

Filtruj wg ceny

Skuteczna ochrona przed słońcem jest kluczowym elementem pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry. Czasami jednak traktujemy kremy z filtrem jako przykry obowiązek i niestety rezygnujemy z ich aplikacji w obawie przed tłustą, nie przyjemną konsystencją, bieleniem skóry lub niedoskonałościami w postaci zaskórników i wyprysków. Musimy jednak pamiętać, że brak ochrony przed UV przyczynia się do powstawania nieestetycznych przebarwień, szybszego starzenia się, silnych podrażnień i poparzeń, a w najgorszym przypadku – nawet do nowotworu skóry. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrową skórą i zachować jej młody wygląd na długi czas – Ochronny krem do twarzy UVA UVB SPF 50 powinien na stałe zagościć w naszej codziennej pielęgnacji, przez cały rok, a nie tylko w okresie wakacyjnym.

Ochrona przeciwsłoneczna włosów

Jeśli po powrocie z wakacji, chcemy uniknąć przesuszenia włosów, i ich osłabienia – powinniśmy zainteresować się ochroną przeciwsłoneczną włosów. Dlaczego to takie ważne? Bo promieniowanie słoneczne powoduje odchylenie się łusek włosów i niszczenie ich kory. To właśnie w efekcie tego działania słońca, włosy stają się suche i łamliwe, zaczynają tracić swoją sprężystość, miękkość i blask.

Kosmetyki do opalania

Słońce ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim odpowiedzialne jest za syntezę witaminy D, która reguluje gospodarkę fosforanowo-wapniową. Ma również duże znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Wpływa m.in. na nasz układu odpornościowy. I chociaż uwielbiamy słońce i korzystanie z jego uroków, to prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak „bezpieczne opalanie” czy zdrowa opalenizna. Każda, nawet najmniejsza styczność ze słońcem, powoduje uszkodzenie skóry. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Należy więc stosować odpowiednie kosmetyki do opalania z wysokim filtrem. Takie produkty pozwolą nam uniknąć przykrych konsekwencji m.in. w postaci poparzeń i przebarwień.