Przebarwienia

Filtruj wg ceny

Nieprawidłowe funkcjonowanie melaniny związane jest z zaburzeniem pigmentacji. Problem ten stanowi przyczynę powstawania przebarwień będących źródłem kompleksów i złego samopoczucia.

Głównym czynnikiem wywołującym zmiany pigmentacyjne jest nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie UV. Wpływ na powstawanie przebarwień ma także nieodpowiednia pielęgnacja, fototyp naszej skóry, zmiany hormonalne oraz wiek. Niestety przebarwienia są trudne do całkowitego usunięcia. Problem ten, przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków i zabiegów, zostanie zniwelowany, a my będziemy mogli cieszyć się gładką skórą o wyrównanym kolorycie.

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Skóra z przebarwieniami wymaga pielęgnacji o wielokierunkowym działaniu. Oznacza to nie tylko odpowiednie zabiegi kosmetyczne, ale również stosowanie kosmetyków o silnym działaniu chroniącym przed promieniami UV.

Chcąc uniknąć występowania zmian pigmentacyjnych, należy chronić skórę przed słońcem. Umożliwiają to kremy o wysokim wskaźniku SPF. Ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest również sięganie po produkty o działaniu rozjaśniającym, silnie antyoksydacyjnym oraz złuszczającym. Mają one za zadanie ograniczyć nadmierną pigmentację oraz zahamować enzymy odpowiedzialne za produkcję melaniny. Pomocne mogą okazać się więc takie składniki jak witamina C, retinoidy, niacynamid oraz kwas kojowy i azelainowy. Kosmetyki niezbędne do pielęgnacji skóry z przebarwieniami znajdziesz w asortymencie sklepu eeny meeny. Na szczególną uwagę zasługują takie produkty jak: Serum na przebarwienia posłoneczne, Serum na przebarwienia potrądzikowe oraz Aktywny krem z retnalem 0,5%.