Oczyszczanie

Filtruj wg ceny

Oczyszczanie twarzy jest pierwszym i najważniejszym etapem codziennej pielęgnacji. Umożliwia usunięcie z powierzchni skóry makijażu i innych nagromadzonych zanieczyszczeń takich, jak sebum i pot. Odpowiednio oczyszczona skóra jest gotowa do dalszych, pielęgnacyjnych kroków. Lepiej też przyjmuje substancje aktywne z aplikowanych później kremów lub serów. Należy pamiętać, że zaniedbanie tego etapu może przyczynić się do zatkania porów, powstawania niedoskonałości, a także szybszego starzenia się skóry.

Szczególnie ważne jest oczyszczanie twarzy latem. Zdecydowanie bardziej się wtedy pocimy, a na twarzy pojawia się większa ilość sebum. Przebywamy też wiele godzin na słońcu, więc znacznie częściej reaplikujemy krem z filtrem. Jeśli więc nie chcemy, by kondycja naszej skóry uległa pogorszeniu, musimy pamiętać o bardzo dokładnym oczyszczaniu twarzy. My polecamy, by zrobić to dwuetapowo. Pierwszy etap polega na rozpuszczeniu resztek makijażu i filtra, przy użyciu olejku, balsamu lub płynu micelarnego. Natomiast drugi krok, to dokładne oczyszczenie twarzy z pozostałych zanieczyszczeń. W tym celu można sięgnąć po żel, piankę lub emulsję – w zależności od indywidualnych upodobań.

Oczyszczanie skóry – wybór odpowiednich kosmetyków

Oczyszczanie skóry powinno być zawsze etapem nie tylko skutecznym, ale też przyjemnym. Wybór odpowiednich kosmetyków odgrywa więc bardzo ważną rolę. Należy zwrócić uwagę na to, czy dany produkt nie szczypie i nie podrażnia oczu, a także czy nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i wysuszenia po aplikacji.

W asortymencie eeny meeny występuje Łagodny balsam do demakijażu oraz Łagodny żel myjący. Kosmetyki idealnie nadają się do dwuetapowego oczyszczania. Balsam skutecznie usuwa makijaż, nawet ten wodoodporny, a żel dokładnie myje skórę, usuwając pozostałe zanieczyszczenia. Dodatkowo produkty nawilżają skórę, wspierają jej naturalną barierę hydrolipidową i co ważnie – nie szczypią w oczy, co zostało potwierdzone specjalistycznymi badaniami okulistycznymi.