Atopowe zapalenie skóry

Filtruj wg ceny

Liczne negatywne czynniki zewnętrzne, a także indywidualne uwarunkowania genetyczne sprawiają, że bariera ochronna skóry przestaje pracować w należyty sposób. Do najczęstszych objawów związanych z tą dermatozą zaliczamy uczucie ściągnięcia skóry, jej zaczerwienienie oraz nadmierną suchość. Ważne, by na co dzień obserwować swoją skórę, ponieważ bagatelizowanie tych symptomów może opóźnić kurację atopowego zapalenia skóry.

Osoby zmagające się z AZS zaznaczają, że ma ono wpływ nie tylko na ich życie codzienne, ale również na samopoczucie. Niejednokrotnie jest powodem ich kompleksów. Schorzenie to pojawia się już na wczesnym etapie dzieciństwa i zazwyczaj utrzymuje się przez całe życie. Pielęgnacja takiej skóry wymaga odpowiednio dopasowanych kosmetyków, które łagodzą występujące stany zapalne.

Pielęgnacja skóry atopowej

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to schorzenie skórne, w przypadku którego, oprócz terapii farmakologicznej, niezbędne jest wprowadzenie odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Produkty te powinny być dedykowane cerze atopowej, skłonnej do podrażnień lub wrażliwej. Pozwoli to na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia niechcianych objawów AZS.

Marka eeny meeny wychodzi naprzeciw osobom zmagającym się z tą przypadłością, oferując łagodzące, a przede wszystkim, skuteczne produkty do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Kosmetyki te przynoszą natychmiastową ulgę w uporczywych dolegliwościach typu świąd, nadmierne wysuszenie skóry lub jej silne podrażnienie. Szczególnie polecamy delikatny i łagodny dla skóry z AZS Balsam S.O.S.