Cera naczynkowa

Filtruj wg ceny

Cerę naczynkową można dość łatwo rozpoznać, ponieważ szybko się czerwieni i jest też bardziej podatna na różne czynniki zewnętrzne. Często też pokryta jest siecią czerwonych niteczek. Co istotne, takie objawy mogą również doprowadzić do zwiększenia ryzyka powstania trądziku różowatego.

Istnieje wiele czynników zewnętrznych (nieodpowiednia pielęgnacja i styl życia, stres, promieniowanie UV) jak i wewnętrznych (predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, problemy zdrowotne, np. z nadciśnieniem), które przyczyniają się do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Cera naczyniowa występuje najczęściej u kobiet i charakteryzuje się zwiększoną podatnością na rumień, częste podrażnienia oraz zaczerwienienia, dlatego też wymaga specjalnej, łagodnej pielęgnacji i starannego doboru odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Skóra naczyniowa wymaga specjalnego i delikatnego traktowania, dlatego też pielęgnacja powinna być bogata w wiele składników aktywnych, które szybko łagodzą rumień i zaczerwienienie skóry, przynosząc ukojenie i długotrwałe uczucie komfortu. Warto szukać kosmetyków m.in. z witaminą C, arniką, wąkrotą azjatycką, kasztanowcem i różą. Nie należy oczywiście zapominać o nawilżeniu i wsparciu mikrobiomu oraz naturalnej bariery ochronnej skóry. Obowiązkowym krokiem w pielęgnacji powinien być także krem z wysokim filtrem. W ofercie eeny meeny występuje wiele produktów, które idealnie sprawdzą się dla cery naczynkowej. Polecamy m.in. Jogurtowy tonik nawilżający, który zadba o odpowiedni poziom nawodnienia naskórka, a także Podwójne serum witaminowe, które wzbogacone m.in. w witaminę C zapewni skuteczną ochronę antyoksydacyjną i w połączeniu z ochronnym kremem SPF 50, wzmocni ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.