Regeneracja

Filtruj wg ceny

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, zaliczyć do nich można: zanieczyszczenia powietrza, nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV, niewłaściwy styl życia. Są one odpowiedzialne za zaburzenie funkcji naturalnej bariery ochronnej skóry, przyśpieszają procesy starzenia, wywołując m.in. podrażnienia i przesuszenia, a także utratę jędrności i elastyczności. Czasami też skóra zostaje uszkodzona celowo i w sposób kontrolowany, w wyniku zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

W naszej skórze mechanizmy regeneracyjne uaktywniają się przede wszystkim nocą. Jest to więc najlepszy czas na odżywczą pielęgnację, bogatą w wiele surowców aktywnych. Pomocne mogą być m.in. ceramidy, peptydy i trehaloza. Procesy naprawcze warto też wspomóc odpowiednim stylem życia. Należy również pamiętać, że niestety wraz z wiekiem, zdolności regeneracyjne naszej skóry znacznie spowalniają. Zmniejsza się m.in. produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, zachodzi też wiele innych, niekorzystnych zmian, które powodują przyspieszony proces starzenia się skóry. Jeśli więc chcemy jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem, warto zadbać o wzmocnienie właściwości regeneracyjnych naskórka.

Regeneracja skóry: kosmetyki

Odpowiednia i świadoma pielęgnacja może znacznie poprawić wygląd naszej cery i przyspieszyć procesy regeneracyjne, np. po lecie lub po silnym przesuszeniu skóry czy nawet po intensywnych zabiegach medycyny estetycznej. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia naskórka i odbudowę naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Pomocne mogą okazać się kosmetyki bogate m.in. w ceramidy, takie, jak Odżywcze serum rewitalizujące lub Jogurtowy tonik nawilżający. Jeśli dodatkowo zmagamy się z bardzo suchą skórą na ciele – nasz Kojący balsam regenerujący będzie dobrym rozwiązaniem i szybko poradzi sobie z problemem odwodnionej skóry, a także zapobiegnie nawrotom suchości. Warto też nie zapominać o peelingu, który przyspiesza procesy odnowy komórkowej. Kolejnym ważnym krokiem jest także wysoka, całoroczna ochrona przed słońcem. Wszystkie potrzebne produkty można znaleźć w bogatym asortymencie eeny meeny.